Cephe Kaplama Sistemleri

Cephe Kaplama Sistemleri<

Cephe kaplama sistemleri için firmamız; inşaat sektöründe cephe giydirme, alüminyum cephe kaplama, tasarım, mühendislik, imalat ve montaj hizmetleri sunmaktadır.

Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemleri

Kompozit panel cephe kaplama sistemleri, duvar üzerine ısı izolasyonu uygulandıktan sonra sistemin kendi konstrüksiyonu ile sağır cephelerin kaplanması şeklidir. Taşıyıcı sistem, mimari istek ya da statik çözümleme sonucu alüminyum ya da çelik konstrüksiyon olabilir. Çelik profiller, özel daldırma galvaniz ile koruma altına alınır. Alüminyum ya da çelik profiller özel ankrajlarla taşıtılarak yapıya entegresi sağlanır.

Zengin renk seçeneği ve özel tasarım imalat formu verilebilmesi, hafifliği, dayanıklılığı ile mimaride vazgeçilmez kaplama sistemleri olarak yerini almaktadır.

Kompakt Laminat Giydirme Cephe Sistemleri

Kompakt Laminat cephe kaplama sistemi ile giydirilmiş binalarda, bina yüzeyi ile kaplama tam olarak ayrıldığından, maksimum düzeyde havalandırma sağlandığı gibi, rutubet, ısı kaybı ve ısı farklılıkları da önlenmiş olmaktadır.

Ayrıca, malzeme çevre koşullarına dayanıklılığı, kolay temizlenmesi, darbe ve çizilmelere dayanıklı olması, geniş renk ve desen seçeneği ile esnek, yaratıcı çözümler sunmaktadır.

Yarı havalandırmalı giydirme cephe sistemleri kategorisine giren sistem, temel olarak uygulama teknikleri açısından, malzeme kalınlığına göre 3 grupta toplanmaktadır;

Çift Cephe Kaplama Sistemleri

Çift cephe kaplama sistemleri, bina kabuğunun ikinci bir cephe ile desteklenerek çift cidarlı olarak çözümlenmesidir. Genellikle ısı, ses performanslarının yüksek olması gereken projelerde çift cephe sistemleri sıklıkla kullanılır.

Granit & Seramik Cephe Kaplama Sistemleri

Granit ve seramik kaplamalar, çok alternatifli renk seçenekleri ile her türlü mimari tasarıma uygunluk göstermektedir.

Klinker Cephe Kaplama Sistemleri

Klinker cephe kaplama sistemlerinde, camlar çelik strüktüre bağlı paslanmaz rotiller vasıtasıyla, dört taraftan delinerek tutturulmuş olan ısıcam ya da lamine tek camlarla taşıyıcı çelik konstrüksiyona bağlanır.